پشم اسلام مهندس اسلامی برنامه روحانیت

پشم: اسلام مهندس اسلامی برنامه روحانیت صداوسیما انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار اجتماعی حتی با یک ریال زیاد کردن عوارض خروج از کشور مخالف هستیم / رفیعی

حرمت‌الله رفیعی در نشست خبری شصتمین سالگرد انجمن صنفی دفا‌تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی از زیاد کردن عوارض خروج از کشور گلایه کرد.

حتی با یک ریال زیاد کردن عوارض خروج از کشور مخالف هستیم / رفیعی

رفیعی: حتی با یک ریال زیاد کردن عوارض خروج از کشور مخالف هستیم

عبارات مهم : انجمن

حرمت الله رفیعی در نشست خبری شصتمین سالگرد انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی از زیاد کردن عوارض خروج از کشور گلایه کرد.

به گزارش ایلنا، مدیر انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه یکی از دلایل گرانی سفر در کشور عزیزمان ایران تقسیم نشدن تعطیلات است و بد ترین تعطیلات نوروز هست، گفت: بسته سفر در کشور عزیزمان ایران بسیار گران است و دولت نباید جهت سفر مردم پول بگیرد. حرمت الله رفیعی در پاسخ به پرسش خبرنگاران راجع به پرسشها گردشگری اظهار کرد: کشور عزیزمان ایران کشوری است که سفر در آن علی رغم آمار ها بسیار گران است به خصوص نسبت به کشورهای گردشگرپذیر، شاید صنعت گردشگری نیز بتواند جایگزین نفت شود ولی به شرط اینکه از تجربیات فعالان گردشگران استفاده شود.

حتی با یک ریال زیاد کردن عوارض خروج از کشور مخالف هستیم / رفیعی

رئیس انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی بیان کرد: علی رغم باور مرسوم در تمام دنیا هزینه نمایشگاه ها را دولت ها پرداخت می کنند مانند کشور ترکیه که بزرگ ترین غرفه ها جهت تبلیغات ارائه می دهند تا فعالان گردشگری حضور یابند و اصلا مصوبه دارند که هر چقدر گردشگر وارد آن کشور ها کنند به آژانس ها پول می دهند درحالیکه هم اکنون آژانس ها از دولت پول نمی گیرند و این در حالی است که هر روز حضور فعالان گردشگری کشورمان در نمایشگاه های دنیا کمرنگ تر می شود.

وی راجع به گرانی سفر از جمله هزینه های هتل گفت: هتلداران می گویند در دو مقطع سال ورود گردشگر زیاد است ولی نمایشگاه های دولتی نیز دقیقا در این دو مقطع برگزار می شود و این مسئله گرانی هتل ها را دربرخواهد داشت و هنور این مسئله نیز برطرف نشده است.

حرمت‌الله رفیعی در نشست خبری شصتمین سالگرد انجمن صنفی دفا‌تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی از زیاد کردن عوارض خروج از کشور گلایه کرد.

رفیعی ادامه داد: درحالیکه دولت نیز در گرانی و زیاد کردن هزینه سفر تاثیر دارد و دولت نباید از مردم جهت سفر پول بگیرد درحالیکه هزینه های هتل های کشور عزیزمان ایران چند برابر هتل های کشورهای همجوار ما به مانند ترکیه است یعنی بسته سفر در کشور عزیزمان ایران بسیار گران است که عوامل زیادی را دربردارد.

رئیس انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با گلایه از زیر ساخت های ضعیف گردشگری اشاره ای به سرویس های بهداشتی اسفبار بزرگراه ای کشور و همچنین در خصوص وزارت شدن شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار نمود بنده نظر شخصیم مخالف وزارت شدن شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است لیکن باعث بزرگ شدن این شرکت و سخت تر شدن ارتباط با مدیران شرکت خواهد شد.

رفیعی با تاکید بر تقسیم شدن تعطیلات در کشور عزیزمان ایران به مانند همه کشورهای دنیا عنوان کرد: یکی از دلایل گرانی سفر در کشور عزیزمان ایران همین تقسیم نشدن تعطیلات است و بد ترین تعطیلات جهت سفر نیز نوروز است لیکن یکی از دلایل گرانی سفر اوج بردن هزینه ها به وسیله ایرلاین ها است و واقعا ارتباطی به آژانس های مسافرتی ندارد و این ایرلاین های هواپیمایی هستند که باعث گرانی ها در سفر ها در وقت شلوغی سفر ها می شوند.

حتی با یک ریال زیاد کردن عوارض خروج از کشور مخالف هستیم / رفیعی

رئیس انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: هنگامی که قرار است بنزین گران شود مسلما مردم دیگر سفرهای داخلی هم نمی توانند بروند، بنابراین حتی عوارض خروج از کشور یک ریال نیز نباید زیاد کردن یابد بلکه باید کمتر شود لیکن این عوارض جهت دوران جنگ بود.

حرمت الله رفیعی در نشست خبری شصتمین سالگرد انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با گلایه از زیاد کردن عوارض خروج از کشور اظهار کرد: تصمیم زیاد کردن عوارض خروج از کشور امری غیرکار شناسی است و اصلا نمی دانیم چه کسانی چنین تصمیمی را گرفتند، بنابراین درخواست داریم دولتی ها به حرف های کار شناسی بخش های شخصی گوش دهند و اگر مصوبه ای می خواهند ارائه کنند از تجربیات فعالان گردشگری استفاده کنند.

حرمت‌الله رفیعی در نشست خبری شصتمین سالگرد انجمن صنفی دفا‌تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی از زیاد کردن عوارض خروج از کشور گلایه کرد.

وی با اشاره به زیاد کردن عوارض خروج از کشور که مربوط به دوران جنگ است که دولت بودجه نداشت و قرار بود دو سال بعد این عوارض برداشته شود، گفت: این کار با دو برابر شدن عوارض خروج از کشور به ۷۵ هزار تومان رسید و قرار بود ۴۰ تا ۵۰ درصد به گردشگری تخصیص داده شده است یابد ولی کدام بزرگراه و هتل در این مدت از این اعتبار ساخته شد، درحالیکه همین عوارض ۷۵ هزار تومان نیز قرار بود دو سال بعد در دوران دفاع مقدس برداشته شود.

رفیعی با نقد این مسئله که آیا با زیاد کردن عوارض خروج از کشور می خواهند مردم از کشور خارج نشوند، گفت: این کار درست نیست و از طرفی مگر چقدر گردشگری داخلی پتانسیل سفر ها را دارد که نمونه بارز آن در تعطیلات مشخص می شود که بزرگراه ها شلوغ می شود در حالیکه امکانات مناسب و بزرگراه و زیرساخت صحیحی نیز در گردشگری داخلی کشور وجود ندارد.

حتی با یک ریال زیاد کردن عوارض خروج از کشور مخالف هستیم / رفیعی

رئیس انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی بیان داشت: با یک ریال زیاد کردن عوارض خروج از کشور مخالف هستیم لیکن حقوق مردم تضعیف می شود البته جهت ما زیانی نخواهد داشت بلکه زیان آن جهت مردم و مسافران خواهد بود و اگر می خواهند با این زیاد کردن عوارض خروج از کشور حقوق نهادی را زیاد زیاد کردن دهند که این کار درستی نخواهد بود.

رفیعی بیان داشت: در هیچ جای دنیا چنین عوارض خروجی از کشور وجود ندارد و باید به جای چنین عوارضی مالیات بر ارزش افزوده بلیط براساس مسیر ها گرفته شود و فقط یکبار نیز گرفته شود درحالیکه این عوارض ۷۵ هزار تومان نباید حتی ۷۶ هزار تومان شود و حتی باید این عوارض نیز کمتر شود.

وی ادامه داد: همچنین در اسفندماه شصتمین سالگرد انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی را برگزار می کنیم، همانطور که ۱۰ سال پیش نیز پنجاهمین سالگرد این انجمن را برگزار کردیم، این انجمن در سال ۱۳۳۶ راه اندازی شد که هنوز ایرلاین مادر در کشور عزیزمان ایران ایجاد نشده بود (ایجاد کشور عزیزمان ایران ایر در سال ۱۳۴۰) و هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ هزار دفتر عضو این انجمن هستند، در رویه تازه و با حضور اعضای تازه نیز نگاه مثبت تری وجود دارد و اعضا جوان تر هستند و آشتی جدیدی با این انجمن صورت پذیرفته است و انتظار همکاری دارند.

رئیس انجمن صنفی دفا تر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در تشریح برگزاری مراسم شصتمین سالگرد انجمن عنوان کرد: در این مراسم که دو هزار آژانس شرکت می کنند، می خواهیم مطالبات این فعالان را مطرح کنیم و آزارهای که از طریق بعضی مسولان رخ می دهد را مطرح کنیم به عنوان نمونه می گویند فلان آژانس تخلف کرده است درحالیکه در این صنعت افراد فعال بسیار مودب و تحصیلکرده حضور دارند و نباید نخستین خاکریز را در عرصه گردشگری نابود کرد.

واژه های کلیدی: انجمن | ایران | مسافرت | گردشگری | جهانگردی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs