پشم اسلام مهندس اسلامی برنامه روحانیت

پشم: اسلام مهندس اسلامی برنامه روحانیت صداوسیما انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار بین الملل محکومیت تصمیم ترامپ, آمریکا در شورای امنیت تنها ماند ، نشست شورای امنیت در مورد قدس

نمایندگان کشورهای دنیا در نشست شورای امنیت شرکت ملل، اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس را محکوم کردند.

محکومیت تصمیم ترامپ, آمریکا در شورای امنیت تنها ماند ، نشست شورای امنیت در مورد قدس

نشست شورای امنیت در مورد قدس؛ محکومیت تصمیم ترامپ/ آمریکا در شورای امنیت تنها ماند

عبارات مهم : امنیت

نمایندگان کشورهای دنیا در نشست شورای امنیت شرکت ملل، اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس را محکوم کردند.

به گزارش مهر به نقل از اسکای نیوز عربی، نشست شورای امنیت شرکت ملل در پی تصمیم ترامپ جهت انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی شروع شد.

محکومیت تصمیم ترامپ, آمریکا در شورای امنیت تنها ماند ، نشست شورای امنیت در مورد قدس

سوئد: تصمیم ترامپ ناآرامی ها در منطقه را شدت یافتن می کند

در این نشست نماینده سوئد در شورای امنیت گفت که تصمیم ترامپ با حقوق بین الملل و قطعنامه های شورای امنیت تناقض دارد.

نماینده سوئد با بیان اینکه باید شرایط شهر بیت المقدس از طریق مذاکرات به ثبات برسد، افزود: تصمیم ترامپ باعث شعله ور شدن ناآرامی ها در منطقه می شود و باید به مرزهای ۱۹۶۷ و اینکه قدس پایتخت دو دولت باشد، احترام گذاشت.

نمایندگان کشورهای دنیا در نشست شورای امنیت شرکت ملل، اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس را محکوم کردند.

مصر: آمریکا قوانین بین المللی را نقض کرده است

همچنین نماینده مصر نیز گفت که تصمیم های یکجانبه با قوانین بین المللی تناقض دارد.

وی افزود: تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم می کنیم.

محکومیت تصمیم ترامپ, آمریکا در شورای امنیت تنها ماند ، نشست شورای امنیت در مورد قدس

نماینده مصر با بیان اینکه قطعنامه های بین المللی مخالف اشغالگری رژیم صهیونیستی در بیت المقدس هست، عنوان کرد: طبق قعنامه های شرکت ملل قدس از سال ۱۹۶۷ تحت اشغال است.

مذاکرات صلح باید از سرگرفته شود

در ادامه این نشست «نیکلای ملادینوف» هماهنگ کننده شرکت ملل در روند صلح خاورمیانه گفت که ما بر ضرورت از سرگیری مذاکرات صلح تاکید می کنیم و شرکت ملل به حمایت خود از تلاش های جهت تحقق راه حل دو دولتی ادامه خواهد داد.

نمایندگان کشورهای دنیا در نشست شورای امنیت شرکت ملل، اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس را محکوم کردند.

لندن: سفارت انگلیس در تل آویو باقی می ماند

نماینده انگلیس نیز با بیان اینکه کارها یکجانبه دستیابی به صلح را به خطر مواجه می کند، گفت: ما مخالف تصمیم آمریکا هستیم.

محکومیت تصمیم ترامپ, آمریکا در شورای امنیت تنها ماند ، نشست شورای امنیت در مورد قدس

وی با اعلام اینکه لندن اعتقاد است که اوضاع قدس باید بر اساس یک راهکار مذاکره شده است بین اسرائیلی ها و فلسطینیان مشخص شود، اظهار داشت: سفارت انگلیس در تل آویو واقع شده است است و این کشور تصمیمی جهت انتقال سفارت خود به قدس ندارد.

نماینده انگلیس بیان کرد که کشورش خواستار تجدید مذاکرات میان طرف اسرائیلی و فلسطینی است و لندن هرآنچه در توان داشته باشد جهت پیشبرد روند صلح انجام می دهد، این مذاکرات باید در فضایی به دور از خشونت انجام شود و به همه طرف ها توصیه می کنیم که آرامش را حفظ کنند.

فرانسه: بدون تعیین وظیفه قدس، هیچ صلحی به دست نمی آید

نماینده کشور فرانسه نیز گفت: همانطور که امانوئل ماکرون، مدیر جمهور فرانسه گفته هست، پاریس از تصمیم دولت آمریکا جهت اعلام یکجانبه قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، دلواپس و متأسف است.

وی با بیان اینکه واشنگتن چطور می تواند تصمیم خود را بر اساس قطعنامه های شورای امنیت توضیح دهد، به اهمیت اوضاع قدس اشاره کرد و گفت: بدون تعیین وظیفه قدس، هیچ صلحی به دست نمی آید.

بولیوی: شهرک سازی در سرزمین های اشغالی غیرقانونی است

نماینده بولیوی در شورای امنیت نیز در بیانات خود با اشاره به قطعنامه های شورای امنیت در مورد فلسطین، گفت که کشورش از تحولات روزهای اخیر به شدت دلواپس است.

وی عنوان کرد: در حالی که این مناقشه دو طرف دارد، آنها در یک سطح بازی نمی کنند. یکی قدرت اشغالگر است و طرف دیگر ملتی تحت اشغال است و تعادل تاریخی میان طرفین وجود ندارد. یک طرف سرزمینش اشغال شده است و طرف دیگر دیواری ساخته که مخالف قوانین بین المللی هست. یک طرف این مناقشه به صورت غیرقانونی شهرک سازی می کند، اراضی و املاک طرف دیگر را غصب و شهرک نشینان را در این اراضی مستقر کرده است.

نماینده بولیوی ادامه داد: در سال های اخیر شهرک ها به صورتی تصاعدی رشد کرده اند، باید این پرسش را بپرسیم که چطور چنین وضعیتی در قرن ۲۱ ممکن است و چطور می شود که به قطعنامه های شورای امنیت در مورد قدس و کل مناقشه اینگونه بی اعتنایی می شود، از این رو بولیوی خواستار آخر اشغالگری است.

ایتالیا: تصمیم ترامپ ناقض قطعنامه های متفاوت شورای امنیت است

همچنین نماینده ایتالیا در بیانات خود ضمن مخالفت با تصمیم آمریکا، گفت که این تصمیم ناقض قطعنامه های متفاوت شورای امنیت شرکت ملل است.

وی افزود: به باور من اوضاع قدس باید در مذاکرات میان طرفین مشخص شود؛ از این رو ایتالیا تا آن وقت به قطعنامه های شورای امنیت در این زمینه پایبند خواهد ماند و سفارتش را در تل آویو حفظ خواهد کرد.

نمایندگان اروگوئه و سنگال ضمن مخالفت با تصمیم دولت آمریکا جهت انتقال سفارت خود به قدس، تاکید کردند که شرایط کنونی قدس باید حفظ شود.

چین: از تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ حمایت می کنیم

نماینده چین در شورای امنیت تاکید کرد که کشورش از تحولات اخیر در مورد اوضاع قدس به شدت دلواپس است و هر اقدام یکجانبه ای که اوضاع کنونی قدس را عوض کردن دهد، حل و فصل مناقشه را بیش از پیش سخت خواهد کرد.

وی گفت که چین از تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ حمایت می کند.

آمریکا: در برابر حملات به اسرائیل در شرکت ملل ساکت نمی مانیم

در ادامه نیکی هیلی، نماینده آمریکا در شورای امنیت با بیان اینکه آمریکا نخستین کشوری بوده که «اسرائیل» را به رسمیت شناخت، گفت: کنگره آمریکا از سال ۱۹۹۵ انتقال سفارت به قدس و به رسمیت شناختن پایتختی این شهر را تصویب کرده بود، ولی روسای جمهور آمریکا به امید دستیابی به صلح از مسیر مذاکرات، این اقدام را به تأخیر انداخته بود.

وی با اشاره به دستور اخیر ترامپ ادامه داد: ایالات متحده در مورد محدوده یا مرزهای حاکمیت بر قدس چیزی تعیین نکرده هست. آمریکا اوضاع نهایی را از پیش تعیین نکرده و همچنان به راهکار دو دولتی متعهد است.

نماینده آمریکا عنوان کرد: اسرائیل مانند هر دولتی این حق را دارد که در مورد پایتخت خود تصمیم گیری کند، عقل سلیم می گوید سفارت باید در پایتخت کشور قرار گیرد و سفارت های ایالات متحده هم در سرتاسر دنیا در پایتخت ها هستند و اسرائیل هم از این امر مستثنی نیست، ما معتقدیم که اگر با هم صادق باشیم، بهتر می توانیم صلح را پیش ببریم. این تصمیم حاصل یک ارزیابی صادقانه بوده است.

هیلی افزود: شرکت ملل بیش از آنکه به صلح کمک کرده باشد، به آن ضربه زده هست، آمریکا دیگر در برابر حملات به اسرائیل در شرکت ملل ساکت نمی ماند، اسرائیل هرگز نباید در برابر توافقنامه ای قرار گیرد که شرکت ملل یا هر گروه دیگری تحمیل کرده و در آن امنیت اسرائیل را نادیده گرفته اند.

روسیه: آمریکا توضیح دهد با چه منطقی این تصمیم را گرفته است

نماینده روسیه نیز ضمن ابراز نگرانی از تصمیم دولت آمریکا در مورد قدس، عنوان کرد: نگرانیم که موضع تازه ایالات متحده، اوضاع روابط فلسطینی – اسرائیلی و کل منطقه را بیش از پیش پیچیده کند.

وی ابراز امیدواری کرد که آمریکا توضیح دهد، چه منطقی پشت تصمیم این کشور جهت اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، که منجر به خشم دنیا اسلام شده، وجود دارد.

ژاپن: نگرانیم تصمیم ترامپ اوضاع خاورمیانه را وخیم تر کند

نماینده ژاپن نیز که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: توکیو دلواپس آن است که اعلامیه ایالات متحده اوضاع روند صلح یا خاورمیانه را بیش از پیش وخیم کند.

وی با بیان اینکه ژاپن اعتقاد است که اوضاع قدس نباید با کارها یکجانبه عوض کردن کند، گفت توکیو دلواپس است که این کارها به بحرانی بزرگتر منجر شوند.

فلسطین: تصمیم آمریکا باید لغو شود

همچنین نماینده فلسطین ضمن تحسین اقدام کشورهایی که خواستار لغو تصمیم ترامپ شده است اند، گفت: این تصمیم غیرقانونی، غیرمسئولانه و جنبش آمیز هدفی ندارد جز خرسند کردن نیروی اشغالگری که همچنان به زورگویی و بی اعتنایی به قوانین بین المللی ادامه می دهد.

وی تأکید کرد که رژیم صهیونیستی با بی اعتنایی به قوانین بین المللی به گسترش شهرک ها و اشغالگری ادامه می دهد و در این مسیر از مصونیت برخوردار است.

نماینده فلسطین تاکید کرد: اجماع جهانی در این خصوص روشن هست، حقوق بین الملل و قطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل، باید حفظ شده است و مورد احترام قرار گیرد. اوضاع قدس نباید از سوی هیچ کشوری به صورت یکجانبه عوض کردن کند. این تصمیم ایالات متحده باید مورد تجدید نظر قرار گرفته و لغو شود.

وی تصریح کرد: اهمیت قدس جهت مسلمانان و فلسطینیان را نباید دستکم گرفت، نباید تردیدی وجود داشته باشد که اوضاع قدس خط قرمزی جهت فلسطینیان هست، قدس همواره قلب فلسطینیان بوده و خواهد بود، اوضاع تاریخی در حرم شریف باید به طور کامل مورد احترام قرار گرفته و حفظ شود.

رژیم صهیونیستی: تصمیم واشنگتن نقطه عطفی جهت اسرائیل است

نماینده رژیم صهیونیستی ضمن تمجید از تصمیم آمریکا، گفت: تصمیم ایالات متحده نقطه عطفی جهت اسرائیل، صلح و دنیا بود. ایالات متحده این دلیری را داشت که انصاف را درک کرده و آنچه را که همواره پایتخت اسرائیل بوده و خواهد بود، به رسمیت شناخت.

وی با ادعای اینکه قدس از «۳۰۰۰ سال پیش» پایتخت «ملت یهود» بوده و سکه ای را از جیبش خارج کرد و با ادعای تاریخی بودن آن، این سکه را به عنوان شاهدی بر یهودی بودن قدس به حاضران نشان داد.

وی در قطعنامه سال گذشته شورای امنیت را شرم آور خواند و گفت: شورای امنیت این جسارت را کرده و گفته است که حضور اسرائیل در دیوار غربی هیچ اعتبار قانونی ای ندارد و نقض آشکار قوانین بین المللی است.

سرانجام نماینده اردن نیز در اظهاراتی تصمیم آمریکا را مردود دانست و آن را خلاف قوانین بین المللی خواند.

وی با بیان اینکه اردن مخالف هر اقدام یکجانبه ای است که اوضاع قدس را عوض کردن دهد، گفت این تصمیم می تواند منجر به زیاد کردن تنش ها در منطقه شود.

واژه های کلیدی: امنیت | آمریکا | اسرائیل | قطعنامه | اسرائیل | لغو تصمیم ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs