پشم اسلام مهندس اسلامی برنامه روحانیت

پشم: اسلام مهندس اسلامی برنامه روحانیت صداوسیما انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی هرکاری بتوانیم جهت حفظ توافق هسته‌ای انجام می‌دهیم / مرکل

صدراعظم آلمان ضمن ابراز تاسف از اقدام آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته ای با ایران، اعلام کرد که اروپا تمام تلاش‌ها را پیگیری می‌کند تا توافق هسته‌ای با کشور ع

هرکاری بتوانیم جهت حفظ توافق هسته‌ای انجام می‌دهیم / مرکل

مرکل: هرکاری بتوانیم جهت حفظ توافق هسته ای انجام می دهیم

عبارات مهم : آلمان

صدراعظم آلمان ضمن ابراز تاسف از اقدام آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته ای با ایران، اعلام کرد که اروپا تمام تلاش ها را پیگیری می کند تا توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران حفظ شود.

به گزارش فارس، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه در تصویر العمل به اقدام «دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا مبنی بر خروج آمریکا از توافق هسته ای (برجام) اعلام کرد: «ما هر کاری که در حیطه قدرت مان باشد انجام می دهیم تا توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران حفظ شود.»

صدراعظم آلمان ضمن ابراز تاسف ا اقدام آمریکا جهت خروج از برجام همچنین تاکید کرد که کشور عزیزمان ایران تاکنون به توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران پایبند بوده هست. وی همچنین ضمن اشاره به تحولات در سوریه گفت اروپا باید نقش پر رنگ تری در حل بحران سوریه ایفا کند.

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان هم در ادامه تصویر العمل ها به گفت: «ما می خواهیم که مکانیسم کنترل بر توافق هسته ای را زیاد کردن دهیم به همین علت است که به توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران پایبند هستیم و تلاش می کنیم که این را در آینده هم در این زمینه اطمینان خاطر به دست آید.»

ترامپ سه شنبه شب، تصمیم خود را مبنی بر خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) یا توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 اعلام کرد. اقدام ترامپ غیر از حمایت رژیم صهیونیستی و چند کشور عربی، با انتقاد دیگر کشورها به خاص طرف های اروپایی مواجه شد.

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت شرکت ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال 1394 به توافقی دست یافتند که قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش هایی از فعالیت های هسته ای ایران، همه تحریم های بین المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران را برطرف کند.

هرکاری بتوانیم جهت حفظ توافق هسته‌ای انجام می‌دهیم / مرکل

واژه های کلیدی: آلمان | ایران | توافق | آمریکا | دونالد ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs