پشم اسلام مهندس اسلامی برنامه روحانیت

پشم: اسلام مهندس اسلامی برنامه روحانیت صداوسیما انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پایداری‎ها شکست خوردند ، تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور در مجلس رد شد

درخواست نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری جهت تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور در جلسه امروز مجلس مطرح شد. 

پایداری‎ها شکست خوردند ، تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور در مجلس رد شد

تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور در مجلس رد شد/ پایداری‎ها شکست خوردند

عبارات مهم : کمیسیون

درخواست نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری جهت تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور در جلسه امروز مجلس مطرح شد.

به گزارش خبرآنلاین، نصرالله پژمانفر نماینده مشهد، با اعتراض به اینکه درخواست بعضی نمایندگان از طرح پرسش از مدیر جمهور گرفته تا پرسش راجع به اوضاع موسسات مالی و اعتباری، در مجلس مسکوت مانده هست، گفت: ریشه اغتشاشات اخیر هم همین موارد بود که در مجلس اجازه بررسی آن داده نشد.

پایداری‎ها شکست خوردند ، تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور در مجلس رد شد

او سپس از درخواست تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور سخن گفتو افزود: خدا رحمت کند مرحوم کردان را که در همین مجلس مدرکش را بررسی کردیم و مجلس با او برخورد کرد. هم اکنون نیز انتظار دارم مجلس همان روش را داشته باشد و از مدرک مدیر جمهور تفحص شود. اگر این اشکال وارد بود، باید جوابش روشن شود و از طریق محاکم قضایی پیگیری شود. اگر هم وارد نبود، ابهام برطرف می شود. نگذارید این زخم باز بماند.

علی لاریجانی مدیر مجلس در پاسخ به وی، با اعتراض به نحوه سخن گفتن او، اظهار داشت: اینکه می گویید که در مجلس نمی گذارند پرسش شود و عدم پرسش از اوضاع موسسات مالی، عامل اغتشاش شده است هست، تحلیل درستی نیست. خودتان می دانید قبل از اینکه پرسش درمورد موسسات مالی مطرح شود، ما داشتیم این عنوان را پیگیری می کردیم. خود شما هم در جریانید که آقای پزشکیان از مجلس با حضور نمایندگانی از دو قوه دیگر چقدر پیگیر این عنوان بودند. گزارشش را هم در مجلس دادیم و گفتیم اگر بعضی همچنان تقاضای پرسش دارند، ارائه دهند. ولی تقاضایی ارائه نشد. خودتان به دست خودتان کاری که در مجلس شد را تضعیف نکنید

او سپس با اشاره به اینکه گزارش تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور را کمیسیون فرهنگی رد کرده هست، ادامه داد: بنابراین باید گزارش رد درخواست را به رای بگذاریم. کسانی که موافق نظر کمیسیون هستند، نظرشان را اعلام کنند. موافقین رد این درخواست باید رای مثبت بدهند و آنها که می خواهند تحقیق و تفحص انجام شود، باید رای دو یعنی رای مخالف بدهند.

درخواست نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری جهت تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور در جلسه امروز مجلس مطرح شد. 

رئیس مجلس سپس اعلام کرد که رای نمایندگان مخالف رای کمیسیون بوده است و باید بار دیگر جهت اصل عنوان تحقیق و تفحص از مدرک مدیر جمهور، رای گیری شود. هنوز رای گیری مجدد اعلام نشده بود که لاریجانی اعلام کرد، اشتباه کرده و نظر کمیسیون مبنی بر رد تحقیق و تفحص مصوب شده است و دیگر نیازی به رای گیری راجع به اصل عنوان نیست. بعضی طراحان این طرح معترض بودند و با حضور در جایگاه هیات رئیسه اعلام می کردند که به درستی توجیه نشده بودند که چگونه رای دهند. لاریجانی ولی این اعتراضات را نپذیرفت و یادآور شد که چندین بار این عنوان را توضیح داده است.

واژه های کلیدی: کمیسیون | کمیسیون فرهنگی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs